Форумы Актуальные темы сезона Экология: проблемы и пути решения. Экология: новости, факты, события....
Страница: 1 2 3 4 5 6  7 
Быстрый переход
05 декабря 2021, 11:53
Щороку 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) відзначають Міжнародний день ґрунтів (World Soil Day).
 
В грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів. Крім того, 2015 рік став Міжнародним роком ґрунту.
 
Ґрунти – це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. Вони забезпечують життєво необхідні екосистемні функції і є основним засобом виробництва продуктів харчування, кормів, палива, природного волокна і лікарських засобів, що мають важливе значення для забезпечення добробуту людини.
 
Проте в усіх частинах світу деградація ґрунтів є проблемою, що швидко набирає обертів.
Слід пам’ятати, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, адже протягом тривалого проміжку часу людство сприймало його як даність. Тому безкомпромісним завданням для  кожного з нас  задля  збереження ґрунтів є їхнє  екологічно раціональне використання.
 


цитата

Offline


11 января 2022, 16:12
Інформація від колег:
 
День заповідників і національних парків у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.
Сучасна мережа природних заповідників та національних природних парків України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічного балансу в країні, формуванні світоглядних орієнтирів людини та суспільства вцілому.
Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного природного парку.
 
На території сучасної України перший заповідник був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це був і перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька».
На сьогодні ж в Україні нараховуються 53 національні природні парки, 19 природних заповідників та 5 біосферних заповідників.
 
Основну загрозу біорізноманіттю становить споживацька та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно-болотних угідь, степових екосистем, природних лісів тощо. З метою припинення процесів погіршення стану навколишнього природного середовища розширюють існуючі та створюють нові об’єкти природно-заповідного фонду.
Слід пам’ятати, що збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише працівників установ природно-заповідного фонду, а й кожної відповідальної людини.цитата

Offline


02 февраля 2022, 00:16
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь.
 


 


цитата

Offline


28 марта 2022, 11:11
ДРУЗІ, ЗУПИНІТЬСЯ! НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ ТРАВУ!
 
Це може нам з вами завдати непоправної шкоди!
 

Необхідно пaм`ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але , й в першу чергу, вашому здоров`ю та життю. Уже в Закарпатті через спалювання сухої трави загинули двоє людей
 
Згідно Правил пожежної безпеки в лісах України забороняється:
- розводити багаття на території лісового фонду;
- випалювати траву на землях лісового фонду, а також на суміжних з лісом ділянках у т. ч. проводити сільськогосподарські пали;
- заїжджати на територію лісового фонду транспортними засобами та ін.. механізмами;
- палити(курити), кидати непогашені сірники й недопалки;
- звалювати та спалювати в лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи, тощо.
 
За спалювання трави, опалого листя рослинності та її залишків передбачена адміністративна, а також кримінальна відповідальність.


цитата

Offline


17 апреля 2022, 12:05
Як важливо залишити правільний  слід на землі!
 


цитата

Offline


08 мая 2022, 14:16
Актуальну статтю "ЗЕЛЕНА ВІДБУДОВА УКРАЇНИ:  ПОЗИЦІЯ ГРОМАДСЬКОСТІ" можна прочитати за посиланням:
 

http://epl.org.ua/announces/zelena-vidbudova-ukrayiny-pozytsiya-gromadskosti/
 цитата

Offline


Наверх
Страница: 1 2 3 4 5 6  7 

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 9, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 73036, Пользователи: 18816
Приветствуем нового пользователя, Анна77
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Информация их энциклопедии растений:
Замечательное цветочное растения для оформления
Калибрахоа – цветущее облако
У нас сейчас, кроме прочего,  в продаже НЕ дорогой