Форумы Всё о садовых растениях и цветах Плодовый сад Полезные статьи и видео по...
Страница: 1  2 
Быстрый переход
02 февраля 2023, 22:16
Колеги радять:
 
Планування весняних посадок
 

Взимку  важливо встигнути проаналізувати минуле літо та скласти план посадок нових рослин.  Саме зараз варто подумати про реконструкцію окремих ділянок саду.  Спокійно, без поспіху огляньте сплячий  сад, походіть по ньому. Подумайте, що не дороблено і що потрібно саду наступного сезону.
 
Добре, якщо всі міркування щодо цього ви накидаєте  на папері. Почніть з того, що необхідно спиляти, зрізати, пересадити, перекопати та відремонтувати.
 
Складіть схему майбутніх грядок та квіткових композицій та замовте  насіння і цибулини за каталогами. Зараз дуже популярні інтернет-магазини та розсилка поштою або купуйте насіння у надійних садових центрах.
 
Визначивши найбільш продуктивні  культури, можна зробити висновки, що найкраще зростатиме, і почати підбір рослин для весняної посадки.
 
  Не забувайте, що для плодових культур мікрорельєф зазвичай грає вирішальну роль.
Наприклад, більш південні культури, такі як персик або  абрикос, краще висаджувати в захищених від вітру місцях, не на протягу  і не з близьким стоянням  води.
Найкращим місцем буде південна чи південно-західна експозиція прямо за  будинком. А ось калина, алича та кизил навпаки не люблять посушливих місць.


цитата

Offline


14 февраля 2023, 19:58
Початок обрізки саду
 
В кінці зими можна розпочинати обрізку декоративних рослин. На них видаляють хворі та пошкоджені пагони, а також спрямовані всередину крони гілки.
 
Також видаляють  жирові пагони, кореневу та штамбову поросль, очищають і пломбують дупла або пошкодження стовбура.  Для стимуляції відростання молодих пагонів  видаляють старі. Для підтримки гарної форми крони проріджують і укорочують однорічні прирости.
 
У разі виявлення ран зачищають їх до живої тканини, обробляють розчином
мідного купоросу, підсушують, замазують садовим варом або масляною фарбою.  Зрізи діаметром більше ніж  2-5 см залишають на пару днів для просихання, а потім обробляють аналогічно до ран.
 
При обрізанні декоративних чагарників зовнішні гілки краще вкоротити  сильніше, надаючи кущу округлу форму.  Для правильного визначення способу обрізання конкретного виду необхідно знати, на пагонах якого року цвіте  ця рослина.
 
У кущів, що цвітуть  на однорічних пагонах поточного року (гортензія деревоподібна, спіреї Бумальда і японська, керія), залишають кілька добре розташованих  пагонів, які вкорочують до  15-20 см.
 
Якщо чагарник цвіте  на пагонах минулого року (вейгела, форзиція, дейція, гортензія крупнолиста, чубушник), обрізка зводиться до видалення  найстаріших гілок, а молоді пагони проріджують і вкорочують незначно.

 
Інформація із сторінки колег у фейсбук


цитата

Offline


26 февраля 2023, 13:37
Із блогу професійного садівника:
 
ПОСАДКА ПЛОДОВОГО ДЕРЕВА у підготовлене посадкове місце
 
Приживлюваність саджанця чи дорослого дерева та подальший його розвиток значною мірою залежить від рівня якості посадкового матеріалу. Та не менш важливі є технічні деталі при самій посадці в грунт, а саме, зверну увагу на наступні пункти:
1. Підготовка посадкової ями
2. Рівень посадки самого дерева відносно існуючої поверхні
3. Інтенсивний післяпосадковий полив
4. Фіксація дерева після посадки
 
Посадку дерев необхідно проводити так, щоб після осідання землі їх коренева шийка знаходилася на рівні грунту. Тому на легких грунтах дерево варто садити так, щоб коренева шийка була на 2-3 см вище рівня грунту, на більш важких - на 4-5 см вище.
Землю після посадки ущільнюють, формують лунки на ширину посадкової ями і рясно проливають водою. Кількість води зажить від розміру дерева, але не менше 2-3 відерна 1 лунку. Таким чином забезпечується зволоження грунту і кращий його контакт із кореневою системою дерева.
Важливо при посадці внести укорінювачі - препарати, які стимулюють розвиток кореневої системи і сприяють приживлюваності (Radifarm, Блек Джек).
 
! УВАГА. При посадці не вносимо жодних добрив, перегною чи куриного посліду. Перші 2-3 місяці дереву потрібно віддати сили на вкорінення, а будь-які мінеральні чи органічні добрива будуть стимулювати розвиток надземною частини.
Фіксують дерева до трьох кілків, які розташовують по колу на рівних відстаннях та вбивають у землю під кутом 45-60 градусів на глибину близько 70 см за межами кореневого кому. Із матеріалів найчастіше використовують мішковину та шпагат, які закріплюють на стовбурі під першим ярусом гілок.

 цитата

Offline


05 июля 2023, 12:33
Інформація від колег:
 
Догляд за грушевим садом – справа не з простих, а тому потребує не лише щоденної копіткої праці, але й чіткого дотримання усіх схем та практичних рекомендацій на кожному з етапів. А за нинішніх часів – ще й стійкого оптимізму та впевненості в тому, що ситуація в українському садівництві після нашої перемоги врешті зміниться на краще. Адже працювати в цій сфері зараз доволі складно з огляду і на високу собівартість продукції, й на проблеми з ринками збуту, розповідає засновник ФГ «Яніс» Анатолій ЧОРНИЙ. Які сорти груш найпопулярніші серед споживачів, як подолати найнебезпечнішого шкідника у саду та на чому варто зосередити увагу садівникам-початківцям – про все це голова господарства розповів нашим читачам.
 
Читайте за посиланням:
 
https://techhorticulture.com/grushevyj-sad-i-vyklyky-i-zadovolennya/?fbclid=IwAR08Q9nNPD9n-vlFZNxjqTPZXDkSwAo0fAq1JlNm18q_DwLWXRomZyepNhI
 
Фото із статті:
 

 


цитата

Offline


30 августа 2023, 12:57
Коллеги пишут по поводу ПОВТОРНОГО ЦВЕТЕНИЯ ПЛОДОВЫХ :
 
"....У некоторых паника по поводу того, что некоторые плодовые растения цветут второй раз! Вот, что они говорят:
 
- моё растение умирает и решило перед смертью оставить потомство
- весной теперь не будет цветения и плодов
 
Давайте немного успокоимся и попробуем разобраться
 
Для начала определим, что же такое вторичное или повторное цветение. Вторичное цветение — это цветение растений, которое происходит в несвойственное для них время года (позже обычных сроков).
 
 
Какие могут быть причины?
 
- Длинное лето
- Холодная погода в конце лета, а потом снова теплая
- Старение
- Повреждения
- Засуха
- Обильные осадки в конце лета
 
Так что ничего страшного в повторном цветении нет
 
Поэтому отменяем панику и наслаждаемся удивительным сюрпризом природы....."


цитата

Offline


30 августа 2023, 22:42
Советы от профессионалов:
 

 
В саду начался слишком ранний листопад
 
Осень еще не началась, а многие кусты смородины и крыжовника уже без листьев. Эта ситуация не очень хорошая, и хотя листва опала из-за сильной жары и поражения кустов антракнозом, это обязательно скажется на зимостойкости кустов и их урожайности на следующий год.
 
Чтобы поддержать растения, кусты надо регулярно поливать, подкормить суперфосфатом и сернокислым калием или монофосфатом калия.
 
Хуже, когда теряет листву виноград: вызывает осыпание листьев милдью или клещи. Поэтому кусты после сбора урожая обязательно надо опрыскивать Акробатом, Орданом или Ридомилом.
От клещей добавлять в раствор Фуфанон, Актеллик или Тиовит.
Также надо осторожно поливать виноград после сбора урожая, чтобы не вызвать рост побегов. Нам главное, чтобы побеги вызрели до одно-двухметровой длины.
Ранний листопад может быть и у плодовых деревьев. Обычно это вызывается болезнями или нехваткой каких-то минеральных веществ.
 
Из болезней семечковым больше всего вредит парша, а косточковым – коккомикоз. Именно они вызывают ранний листопад у деревьев. Чтобы справиться с этими недугами, растения опрыскивают Строби, Скором или Курзатом, Абига-Пиком…
 
После полного осыпания листьев растения надо опрыскать 3 % бордоской жидкостью.
К сожалению, препараты не всегда могут помочь этой проблеме. Дело в том, что листья могут осыпаться у деревьев раньше из-за несовместимости привоя с подвоем. В этом случае сделать ничего нельзя, кроме внекорневых подкормок по листу растворами микроэлементов или вытяжкой золы.
 
Только такие деревья все равно с большой вероятностью погибнут, отломившись по месту прививки. Обычно это происходит в возрасте пяти-семи лет, когда деревья отягощены первыми плодоношениями. Чтобы это явление возникало у вас как можно меньше, покупайте саженцы в надежных питомниках.

 цитата

Offline


28 октября 2023, 21:42
Актуальна корисна статья для садівників : "Не поспішайте викидувати опале листя. З нього можна приготовити ефективне добриво" .
Читайте за посиланням: https://poradbook.com/ne-pospishajte-vikiduvati-opale-listya-z-nogo-mozhna-prigotoviti-efektivne-dobrivo/?fbclid=IwAR1ak8mwrC8IzB_owdR4rKYUZlh8Y8D2qaPGnht2KvUbgAR-BjiNrQ78_oc
 
Фото із статті:
 


цитата

Offline


31 октября 2023, 11:03
Корисна інформація:
 
Правильна обрізка грушевих дерев восени
 
Навіщо обрізати грушу ?
 
Формування крони. Фруктовим деревам для того, щоб вони давали гарний урожай, потрібні добре освітлення і циркуляція повітря у кроні. Обрізання дозволяє створити таку крону, а якщо вона буде належної форми, це сприятиме швидкому зростанню груші.
Для посилення плодоношення. Якщо правильно обрізати дерево, це стимулюватиме утворення більшої кількості квіткових бруньок. Така активація зростання квітів призведе до підвищення врожайності фруктового дерева.
 
Боротьба зі шкідниками та хворобами. Під час обрізання видаляються всі сухі гілки. Це запобігає розвитку захворюванням дерева та знищенню шкідників, які живуть на пошкоджених пагонах.
 
Підвищення якості плодів. Правильне обрізання дерева сприяє рівномірному розподілу поживних речовин, які також отримують плоди. Тому груші виростають чистими, великими, солодкими й соковитими.
 
Як обрізати грушу восени: загальні рекомендації
 
Плодове дерево можна обрізати після збору урожаю і аж до перших заморозків. Це найкращий час, коли дерево перебуває у спокійному стані. Для обрізання груші треба підготувати садові інструменти. Секатор має бути гострим і чистим, щоб не пошкодити дерево. Якщо обрізати дерево пилкою, вона повинна мати точні, гострі та рівномірні зубці.
 
В перший рік потрібно укоротити стовбур дерева, видалити вертикальні пагони, які називають «лідерами». Це необхідно для того, щоб груша не росла вгору, а бічні плодоносні гілки могли розростися і стати сильнішими.
Бічні гілки потрібно обрізати до першої бруньки для належного зростання.
Варто видалити всі хворі та сухі гілки, аби запобігти поширенню захворювань.
Формування крони. Необхідно визначитися з формою крони та обрізати непотрібні гілки. Варто рівномірно розподілити основні стовбури та пагони для оптимального покриття дерева.
 
На другий рік життя спочатку треба обрізати верхівку на 20-25 сантиметрів. Потім потрібно укоротити бічні гілки на 6-8 сантиметрів. Далі варто обрізати другий ярус, аби правильно сформувалися нижні гілки. Видаліть вертикальні гілки, щоб вони не заважали сонячному світлу проникати в нижню частину дерева. Не обрізайте гілки занадто близько до стовбура, бо це може призвести до його гниття. Потрібно обробити рани від обрізання садовим воском чи спеціальним засобом, щоб не занести інфекцію.
 
На третій рік життя необхідно продовжувати вкорочувати верхівку дерева. Також укорочуйте бічне гілля. Треба видалити всі викривлені, вертикальні й засохлі пагони. Дотримуйтеся балансу та послідовності в догляді за фруктовим деревом. Слідкуйте, щоб воно повністю отримувало достатню кількість світла від сонячних променів та поживні речовини. Варто стежити за тим, як росте груша після обрізання. Видаляйте всі молоді пагони, які можуть порушити форму крони.
 
Джерело: tsn. ua
 


цитата

Offline


15 декабря 2023, 14:58
Корисна стаття для любителів ЛОХИНИ:
 

Статтю про вирощування Чорниці високорослої (Лохини) можна прочитати за посиланням:
 
https://propozitsiya.com/ua/lohyna-osoblyvosti-kultyvuvannya?fbclid
 
Фото із статті:цитата

Offline


Наверх
Страница: 1  2 

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 8, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 75645, Пользователи: 18955
Приветствуем нового пользователя, Танюша Соло
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Звертаємо вашу увагу на зміну графіку роботи!
Весняні зміни у графіку роботи Садових центрів ВАШ
Омела біла на дереві Горіха чорного.
Ще із середини лютого в Києві квітують Гамамеліси