Страница: 1   ... 10 11 12 13  14  15 16 17 18 ...   29
Быстрый переход
25 января 2011, 09:28


цитата

Offline


29 января 2011, 21:21
"Rozetta"

Последний раз редактировалось,29 января 2011г.     21:21


цитата

Offline


29 января 2011, 21:26
"Exotic Star"


цитата

Offline


30 января 2011, 08:10
Какая РОзетта!!!!! Красотища! Экзотик Стар впечатляет?Heart

цитата

Offline


04 февраля 2011, 08:57

 
Cherry Nymph


цитата

Offline


04 февраля 2011, 17:24
Очень красивый. Где покупали?

цитата

Offline


04 февраля 2011, 20:20
Спасибо. Интерфлора по почте прислала осенью.

цитата

Offline


07 февраля 2011, 11:48
А у меня Экзотик стар немного другого оттенка
 


цитата

Offline


07 февраля 2011, 14:00
Вирішила приєднатись до форуму прихильників гіпеаструмів, оскільки я сама від них в захваті. В цій справі я новачок, оскільки почала займатись ними тільки восени. Побачила фото в каталозі Інтерфлори та закохалася. Але там вони були трохи задорогі. Тому я вирішила почекати до осені. На даний час маю 11 сортів гіпиків. 5 луковок були куплені на Хмельницькому базарі: подвійні(Леді Джейн, Танцююча Королева) - по 45 грн., інші (Фаро, Різдвяний подарунок та Клоун) по 35 грн. Причому ніякого пересорту не виявилося. Яка квітка була вказана на фото, таку й отримала. Єдине, що не був вказаний сорт, а тільки фото і назва по типу: гіпеаструм білий. Тому вже сорт я визначала сама по каталогу www.emaryllis.com (знайшла ссилку на цьому форумі). Досить гарний каталог, до того ж є детальний опис різниці схожих сортів. Мінус - хто не знає англійської, тому буде важко розібратись.
Ще чотири луковки без ніяких опізнавальних знаків потрапили до мене як подарунок.Дві з них, скоріше за все, цвісти в цьому сезоні не будуть, оскільки квітконос з*являється через чотири листочки, а там було тільки три. Ще одного гіпіка я купила в мережі магазинів "Сільпо". І тут також, який був вказаний на стікері, такий і з*явився - Солодка Німфа. І останній, одинадцятий, теж без назви, відцвівший, я купила за 10 грн. на квітковому складі. Дуже виснажений, в період цвітіння не підкормлений, але нічого, постараюся виходити. Він, доречі з діткою, і здається мені, що за тиждень він вже трохи пузик наростив.
Почитавши форум, я ніде не зустріла інформації щодо пильників. Я багато де бачила інфо, що для більш тривалого цвітіння треба тільки но в розпускаючійся квітці їх повидаляти. Я так і роблю на всіх. І маю цвітіння 7 луковок з початку грудня і дотепер. Майже всі цибулини випускають по дві стрілки. Думаю, що цвітіня буде продовжуватись до кінця березня. До речі, піддобрюю я всі свої гіпіки добривом "Мастер Цвет" для орхідей. Тільки кількість ковпачків змінюю в залежності від фази росту. Дуже гарне добриво. Я всі свої квітки ним піддобрюю, і квіточки дякують мені за це та випускають дуже велике листя та бокові пагони (особливо плющі та фікуси).
Отож, квітководи, любителі гіпеаструмів, хочу почути вашу думку щодо пильників.


цитата

Offline


07 февраля 2011, 14:35
Щодо пильників - вперше чую. Треба буде проексперементувати.
ВАм вдалось купитм Свит Німф в Сільпо?????????????????????Eyes in a heap А де це в Сільпо продаються такі сорти і коли??????Really?Я цей сорт вимушена була заказати в Евробульбі,  бо взагалі ніде не бачила такий,  і він там коштує 5,2 Евро.Really? Якщо можна Вас попросити показати етикетки від постачальника (в кого це немає пересорту цьогоріч??) Бо я стільки купувала - 50% пересорт.I am malicious


цитата

Offline


07 февраля 2011, 15:53
Так, у нас в Хмельницькому, десь в в середині грудня та до кінця  січня в одному з найбільших магазинів "Сільпо" продавалося дуже багато сортів гіпіків, причому всі були різні з дуже великими здоровими цибулинами. Я рази три ходила та "облизувалася" на них, все боялася купити пересорт. А потім, коли вже тільки 2 горщики залишилося, то я все-таки здійснила своє бажання та прикупилаVery we! Солодку німфу по ціні 41 грн. Залишився ще стояти червоний велетень з  квітконосом десь під 60 см, вибачте, сорт не запам*ятала. Але в його була дуже виснажена цибулинка, то я не зважилася купити за таку ціну. Зараз жалкуюAgain, треба було ще пару цибулин купити.
На стікері Солодкої німфи написана така адреса: www.nlvangeest.nl. Я зайшла спеціально на їх сайт, бігло продивилася, якщо правильно все зрозуміла, то фірма в Голандії, до того ж займається тільки вирощування гіпеаструмів. До речі, її можна брати за основу для визначення сорту гіпіків. Проглянула, наче все без помилок.


цитата

Offline


07 февраля 2011, 16:23
Natatella

Почитавши форум, я ніде не зустріла інформації щодо пильників. Я багато де бачила інфо, що для більш тривалого цвітіння треба тільки но в розпускаючійся квітці їх повидаляти. Я так і роблю на всіх. І маю цвітіння 7 луковок з початку грудня і дотепер.
Хочу зробити поправку, бо може хто не так зрозуміє. Це не означає, що одна квітка цвіте в мене з грудня по лютий. Звісно одні відцвітають, інші з*являються. Але я видаляю пильники на всіх гіпіках, і ще не порівнювала, скільки цвіте з пильниками, а скільки без.


цитата

Offline


07 февраля 2011, 16:43
Оце так! Ну і ціни ж у Вас... А ми тут в Києві ті ж самі сорти більш ніж по 100 грн заказуємо та чекаємо по пів-року. Та ще й пересорт трапляється! Я он в украфлорі купила 5 шт і всі пересорт! дзвонила про заміну,  а вони й чути не схотіли,  ще й прикрикнули на мене аби я не видумувала дурниць про пересорт. А ще в різних магазинах ( в тому числі й інтернетмагазинах) на одні й тіж сорти ціни різняться мало не вдвічі!!!Eyes in a heap цікаво чого такі розбіжності в цінах? Цікаво чи були в київських сільпо гіппи по якій ціні?
На рахунок тичинок, я правильно Вас зрозуміла. Тільки но розпуститься квітка ви їх видаляєте(зрізаєте). Ну впринципі логічно, адже квітка витрачає пож. речовини та сили аби тичинки достигли... Можливо. Я Мінерві теж обрізала тичинки, на квітах другої стрілки, але не відразу, а десь через тиждень після відкриття квітки. Потім зрізала її і подарувала бабусі. Згодом, через тижнів два приїхала а квітка ще й досі стоїть, але вже втратила свіжість. Отже на наступній розпущеній квітці проекспериментую. Потім поділюсь враженнями.


цитата

Offline


07 февраля 2011, 22:29
Так, ціни в нас менші ніж в Києві. Скоріше за все це пов*язано з недалекою відстанню від Львова. Адже, наскільки я знаю, саме звідти, з якогось секретного складу, квітки розповсюджуються по всій України. Що ж стосується цін у нас по місту, то просто треба знати місця. Наприклад, в "Епіцентрі" ціни захмарні, я там ніколи нічого не купляю. Щодо ж до пересорту, то я думаю, що він всюди трапляється.
А тепер про пильники. Саме пильники, а не тичинки. Тичинка зкладається з тичиночної нитки та пильника, і саме його я видаляю. Видаляю тоді, коли квітка має великий бутон, але ще не розпустилася. Легесенько, щоб не пошкодити, відкриваю пелюстки та просто обережно по одному їх (пильники а не пелюстки) відриваю. Думаю, що на днях сфотографую та покажу.


цитата

Offline


08 февраля 2011, 10:20
Зрозуміло. Ви видаляєте пильники тоді коли вони ще не відкрились і мають продовгувату форму. А як на рахунок тих квітів у яких пильники - частини пелюсток, тобто наростають на пелюстці (Dancing Queen, Double Record,Red Peacock)  та інші махрові?

цитата

Offline


08 февраля 2011, 18:58
Щодо подвійних гіпіків, то, наприклад, в Леді Джейн та Танцюючої королеви я їх взагалі не знайшла. Якщо в Королеви ще щось наче подібне намагалось бути, то в Леді взагалі і близько нічого не було.Але, як я помітила, цвіли вони в мене десь на пару днів коротше в порівнянні з Клоун, особливо Леді. А от в Солодкої Німфи, вони  саме такі, про які ви пишете. То я на першій квітці їх обірвала з часточками пелюстків. Робила це якмога обережніше, але відривала, а  не обрізала. Друга розцвіла з інтервалом в 3 дні. На ній нічого не буду обривати, подивлюся що вийде.
 
Міла, не можу не похвалитися. Я сьогодні з ранку знов зайшла у "Сільпо". Аж тут бачу: нову колекцію гіпіків виставляють. Ще навіть ціни на вивісили. І я поповнила свою колекцію Sweet Pink та Exotic Striped по 42 грн за екземплярNot precisely. Однак виробник вже LG Vreugdenhil. Всі цибулини посаджені дуже глибоко, тобто з землі безпосередньо стирчить ботва та цвітонос. Майже всі цибульки з сірою гниллю, на деяких була і червона. Я хвилин 15 вибирала. Прийшлось розгрібати грунт, щоб знайти більш менш здорову цибулину. До того ж майже всі гіпи перекормлені.
 
До речі, на форумі також чомусь не бачила інформації щодо перекормлення. А це треба знати, бо таке явище часто зустрічається у покупних цибульок, особливо у голандських та ізраїльських.
Отже,якщо ви купили декілька цибулин, посадили їх і ростуть вони в однакових умовах освітлення, але чомусь в одного висота стріли з квіткою більше 25 см, а у іншого тільки но 10-15 см і квітка при цьому достатньо велика, а стріла досить товста, то це означає, що цибулина дуже перекомлена міндобривами. Таке явище також можна спостерігати, коли стріла досить гарно йшла в ріст, але з якоїсь причини ви переставили квітку в більш темне місце, то стріла в більшості випадків більше вже не виросте, а почнуть розпускатись бутони. Але ж це було зроблено завідома. Звісно ж, ще треба знати особливості сорту. А то можна низькорослого гіпа прийняти за перекормленого. Якщо ж цибулина недокормлена, то стріла буде тоненькою з квіткою, трохи меншою ніж повинна бути. І ще раз повторюся, що це при умові однакового або достатнього освітлення. Зазвичай, відсотків 90 - це перекормлені цибулини. В Голандії деякі гіпіки спеціально перекормлюють, щоб отримати квітку майже прямо з цибулинки. Я колись дивилася відео, досить екзотично виглядає, особливо, коли цвіте чотири квітки та ще й горщик цікавий. Перекормлені цибулини в більшості випадків гальмують в рості, але й цвітуть вони довше порівняно з недокормленими. Однак, якщо впадають в сон, то можуть спати більше року. Ну така от особливість перекормки. Ви можете сказати, що перекормлені цибулини виснажуються менше. Може й так. Але виснаження цибулини дуже залежить і від сорту. Наприклад Фаро (мій улюбленець), один з досить прекрасних і достатньо великих гіпеаструмів, але серед закордонних квітководів рахується як второсортна рослина, бо дуже виснажується після цвітіння. Для уникнення такого казусу спеціально вивели майже такі самі квітки що по кольору так і по розміру (трошки різняться тільки гофрованістю краєчків пелюстків), але цибулина не так виснажується.
Наприклад, моя Солодка Німфа трохи недокормлена. Два новеньких гіпіка я взяла також трохи недокормленими. Просто при виборі головне для мене стан здоров*я цибульки. А от подвійні гіпи майже всі трохи перекормлені. Подивлюся, як на наступний рік будуть цвісти.
 
Ось така петрушка, гіповодиTo winkTo winkTo wink.


цитата

Offline


09 февраля 2011, 13:31
Дуже гарна і корисна інформація для мене. Я тільки минулого літа почала колекціонувати і вирощувати в себе ці квіти, тож для мене все ще нове.
Восени теж накупила великих цибулин, вони в мене всі процвіли. Одну купила таку хвору, з трипсами,  з луковим кліщем. Не одразу помітила кліщ, він розповсюдився на кілька вазонів, прийшлось обробляти кілька разів всі цибулини. Зараз спостерігаю, наче не повинно вже бути кліща. Одна цибулина заболіла бактеріальною гниллю і не вдалось врятувати -Елвас (такий гарний сорт). Постійно раджуся з фахівцями на цьому сайті, страшенно їм вдячна - особливо Майї, вона мені дуже допомагає в боротьбі з проблемами моїх квітів.
Щодо перекормлення - так, вони всі неймовірно гіганських розмірів, всі роздуті - перекормлені. Процвіли всі прегарно - величезні квіти, високі стрілки. Буду старатись годувати їх регулярно навесні та влітку, аби вони не втратили силу. Звичайно так пічкати як це роблять виробники ми не можемо в домашній умовах, та й навіщо, але годувати треба. Взяла на заміточку Вашу рекомендацію, щодо добрива. Витрачу свої і куплю рекомендоване Вами.
Як Ви боритеся з гниллю? Вимочуєте? І ще,  Ви як купуєте нові сорти, ставите їх на карантин, обробляєте профілактично від хвороб та щкідників? Бо я вже так навчена,  що буду тепер обачнішою з цим.


цитата

Offline


11 февраля 2011, 00:07
Міла, дуже шкода щодо Елвас, оскільки дуже гарний сорт.Again
 
А що таке кліщі, знаю зі свого досвіду.Pancake
Хоч не по цій темі, та все одно розкажу. В мене була коллекція сенполій, десь біля 50 сортів. Приблизно рік назад сталося те, що рано чи пізно трапляється у любого колекціонера фіалок - вони захворіли через поганий карантин новоприбульців. Спочатку з*явилася борошниста роса. З власного досвіду скажу - не марнуйте час на різні народні та побутові методи, бо тільки втратите його. Зразу ж використовуйте термоядерну хімію. Після першої ж обробки Топазом борошниста роса зникла. Для профілактики була проведена повторна обробка. Однак на цьому біда не закінчилася. Почали гинути мої фіалочки. Причому кожна по-різному. У однієї листя становилося білим, у другої мохнатилось, у третьої стовбур чорнів та всихав, у четвертої листячко підкручувалось та втрачався тургор, у п*ятої починалась гниль. В кого тільки я не питала, куди тільки не зверталася. Казали, що хлороз, грибкові враження, то земля не підходить і т.д. Кожен давав різні поради, однак фіалки все гинули. І мені нічого не залишилося як самій розбиратися зі своєю проблемою. Я вирішила перевірити фіалки під мікроскопом (благо, з*явилась така можливість на роботі). Вивчила вже всі болячки, якими можуть тільки хворіти рослини. Але так і не знаходила причини. А помилкою було те, що для досліджень я брала вже хворе листя. Ну бачу деформовані клітини та гниль, але ж протигрибкові препарати нічого не дали. Мучилася я так десь місяць, а фіалки продовжували гинути. Бачу, що залишаюся без рідкісних сортів, відбираю саме здорове листя для розмноження, а воно не приживається. Не розумію, що ж трапилося. А потім  випадково вирішила взяти для аналізу на вигляд здорове листя. І тууууут..... я побачила табуни бігаючих прозорих оранжерейних кліщів та купу їхніх яєць. І тоді я зрозуміла, що якщо є такий паразит, то знижується іммунітет у рослинки, і вона дуже легко загниває. Просто в залежності від сорту кожна фіалка реагує на кліщів по своєму. І не житимуть кліщі на втрачаючому сили листкові, а будуть перебиратися на здорове листячко, воно ж смачніше. Отак я втратила половину своєї колекції. А якби не мікроскоп, то мабуть втратила б і всю.
 
Ну це вже в минулому, повернемося до гіпів.
Що ж стосується гнилі, то взагалі вона розвивається там, де є надлишок води або кисню. Оскільки без кисню ми ніяк, то треба приділяти уваги більше воді. Отже, якось був випадок, коли мені подарували три цибулинки гіпів, які були куплені по акції. Думаю зрозуміло, що ціна просто так не знижується. Дві цибулинки були аж мокрі від гнилі.Я їх помила під краном від слизу(гниль не видаляла) та поклала сушитися в тепле місце десь на два тижні. Але постійно за ними наглядала. Це був такий собі експемент, оскільки я знала, що гіпи досить витривалі та живучі рослини. Отак цибулинки в мене підсохли і були здорові та вже готові до посадки. Але робити так як я - не рекомендую, оскільки можна лишитися без цінних сортів. Таким способом я піднімала іммунітет своїм гіпам. Це, до речі, світова практика при виведенні хворобостійких рослин (ще звісно є прищеплення генів, наприклад, скорпіону, але це не для мене).
 
У разі необхідності, при гнилі я б використовувала не Максим а Фундазол (він сильніший) та пігулки метронідалзолу, при появі будь-яких паразитів - Актелік, а якщо є можливість - то Неорон, але купити його дуже важко. Гіпи, в принципі, дуже живучі рослини. Якось я дивилася кліп, де донця цибулинок двох гіпів поставили у спіртовий розчин (концентрацію не запам*ятала), і вони собі прекрасно зацвіли, та ще кожний по дві стрілки вигнали.
 
Взагалі то я намагаюся створювати їм умові, схожі на їх природні. А ростуть вони там, де води багато не буває. Поливаю їх тільки після повного підсушування грунту, тому проблем з гниллю поки що не виникало. І обов*язкова умова при посадці - цибулинку заглиблюю тільки на половину.


цитата

Offline


11 февраля 2011, 13:11
Дякую за розповідь. Буде всім цінний досвід.
Розповім про свій луковий кліщ. Може комусь згодиться мій досвід. Отже купила я гіпп вмагазині,  та не роблячи карантину, просто поставила його до всіх інших на вікно. Він довго стояв зі стрілкою, не ріс. А потім потроху почала розвиватись стрілка і процвіла. В цій темі раніше я виставляла фото. Квітки деформовані були. Я не могла зрощзуміти що таке,  аж поки не побачила тріпси. Написала тут,  мені порекомендували обробити актеліком, так і зробила. Обробила всі свої квіти,  які тільки є актеліком. Потратила на це пів дня. Обробляла два раза з потрбним інтервалом. Тріпси вивела.
Потім дивлюсь по землі почали лазити такі собі дивні створіння - наче пісчинки жовтенькі, напівпрозорі. Ну я то зрозуміла що то кліщ,  але який... На якомусь форумі мені сказали, що то корисний кліщ-хожак який поїдає інших паразитів. Я трохи на певний час заспокоїлась. Потім дивлюсь в мого гіпа вилазять погржені листки! я заглінула в середину розетки а там колонії кліщій сидять і трощать мого гіпа! Я бігом написала сюди до Майї,  вона порекомендувала пролити землю Санмайтом -препарат від кліщів, доволі сильним. Пролила. Кліщ якось нікуди не зник, бо сидів в середині цибулини і їв зачатки листя. Більш того він розповсюдився на ще кілька вазонів, я тільки пізніше те помітила. Я знов до Майї. Вона пореклмендувала мені пролити цибулини коктейлем Санмайт+Ратибор. Для пущої впевненості я повикопувала всі свої великі, сортові цибулини і повимочувала їх в цьому коктейлі по 20 хв. щоб вже певно було! Перед тим вимивала їх по 5 хв в теплій воді - 35 градусів і садила в нову землю, видраявши горшки засобом для миття посуду. Всі інші гіппи, що не контакували з цими і були в ін. кімнатах, пролила цим коктейлем. Потім другий раз, через тиждень знов пролила всі гіппи коктейлем. Дозу потроїла, від потрібної,  тобто зробила термоядерний коктейль. Ну зараз наблюдаю,  вже пройшло два тижні. Тьху-тьху-тьху. Отаке. Думаю що вимерло все що могло. Отакий досвід. Майї величезне спасибі. Отже я одразу не використовувала народні методи а почала користувались інсектицидами, акарицидами, фунгіцидами. Від гнилі я обробляю фундазолом, спочатку вимочувала а зараз просто присипаю обрізані участки фундазолом,  і стараюсь посадити так щоб обрізи не контактували з землею а були на поверхні. Поливаю по краю горшка, так щоб вода не попадала на цибулину, або в піддон. Садити страраюсь так щоб майже вся цибулина була на поверхні, а в землі тільки донце, корінці. Приходиться підпирати бо конструкція виходить не тривка.Very we!
Последний раз редактировалось,11 февраля 2011г.     13:29


цитата

Offline


12 февраля 2011, 22:13
Міла, дуже цікаве інфо.Yes
Мая дала вам дуже гарну пораду. Я теж чула про Санмайт. А Неорон ще сильніший, оскільки він діє також і на яйця кліщів. Однак, коли я пішла купувати ліки для моїх хворих сенполій, ні Санмайта ні Неорона я не знайшла, у нас в Хмельницькому продавці про таке навіть і не чули. Єдине, що в нас можна купити – так це Актелік. Однак він мені не дуже до вподоби, оскільки палить рослини, особливо розетку. Коли я обробила сенполії ним вперше, то на другий день всі квіточки на фіалках були висохшими. Але маємо те що маємо. Якщо буду в Києві, то може десь пошукаю Неорон чи Санмайт. Це така річ, що завжди повинна бути у квітковода.
 
Дуже шкода, що вам довелося мати справу з луковим кліщемTears. Вони, до речі, дуже  люблять гіпи. Я підозрюю, що в мене на деяких фіалках він є, бо наскільки знаю, він єдиний з кліщів, хто прокладає ходи в цибулинах або листі. Я побачила ці ходи в п’ятницю, треба но буде глянути на мікроскопі. Взагалі, це справжня біда для квіткоманів, коли з’являється кліщ. А ще ж його спопробуй-но виведи. А коли ще й проблеми з вибором хімії, так це просто катастрофа. Є правда природні засоби боротьби з ними – кліщі-хижаки (амблісейус та фітосейулюс). Вони не їдять рослини. На те вони й хижаки, їдять тільки собі подібних. Заставити їх їсти рослинки, це те саме, що  заставити їсти лева яку небудь траву замість зайця. Якщо хижим кліщам нічого їсти, вони просто помирають. Зараз такі кліщі дуже широко застосовуються в рослинництві як санітари. Коли я визначила, що в мене не сенполіях оранжерейний кліщ, то я хотіла купити таких хижачків, але на жаль в Хмельницькому я не змогла їх знайти. У нас, як завжди, робили круглі очіIt is surprised і дивились на мене, наче я про продаж динозаврів питаю.


цитата

Offline


Наверх
Страница: 1   ... 10 11 12 13  14  15 16 17 18 ...   29

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 10, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 75855, Пользователи: 18972
Приветствуем нового пользователя, Samuel Johnson
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Гарний вибір НІМФЕЙ ( водяна лілія, кувшинка) в садових
Німфеї - королеви для оформлення водойм!
Нове надходження рослин для оформлення водойм!
ВАШ САД завжди намагається задовільнити будь який
Неімовірна краса квітування церцісу.