Быстрый переход
25 марта 2008, 11:59
Здесь рассматриваем все вопросы и истории о Нерине Боудена

цитата

Offline


25 марта 2008, 19:54
декоративноцветущее комнатное луковичное растение. необычная форма цветков нерине очень эффектна и ценится очень высоко, наравне с орхидеями.
 


цитата

Offline


25 марта 2008, 23:18
это она у вас цветет? и какого размера луковица? у меня уже 3 года и не разу не цвела.прекрасно вегетирует,дала детку прошлым летом, но цвести не хочет.уже пробовала на лето высаживать в грунт, листья как будто были жирнее и зеленее,но и только.

цитата

Offline


26 марта 2008, 17:56
поздно летом (в августе), по окончании периода покоя, луковицы высаживают по одной или по 3-5 в горшки. состав земляной смеси следующий: дерновая - 1 ч., перегнойная - 1 ч., песок - 1 ч. луковицы высаживают в уровень с шейкой. горшки с луковицами устанавливают в парник или в оранжерее (на стеллаж) до начала появления цветоноса и листьев, примерно на 2 месяца (август-сентябрь). растения цветут в конце сентября-начале октября. после отцветания луковицы переносят в безморозное хранилище. полив ограничивают, а по опадении листьев прекращают совсем (до появления верхушки листьев или цветоноса).
растения, выращенные из молодых луковиц, зацветают на 2-3-й год культуры.
в период вегетации необходима регулярная подкормка жидким удобрением (в основном фосфорное и калийное), каждые две недели.


цитата

Offline


27 октября 2008, 15:45
У меня наконец-то зацвела нерина,правда цветение слабенькое,но всё-же своё.САдил я луковица в горшки в мае,лето стояли на улице  занес неделю назад,особо ничем не кормил.Цвести начали когда стала опускаться температура.


цитата

Offline


27 октября 2008, 15:51
очень симпатичное растение!

цитата

Offline


28 июня 2012, 03:09
Щось затихла тема,4й рік нема нових повідомлень.
Спробую підняти, це ж така приємна гарноквітуча рослина,та й росте майже без проблем. Цвіте восени, коли мало вже квітів, можна до певної міри термін зацвітання регулювати, і якщо у прохолоді - дуже довго цвіте.
Нерина у мене росте уже давно, коли придбав - відомостей про неї майже не було. Так що довелось експериментувати.
Дістались мені дві цибулини весною, одна з корінням, одна без.
Посадив їх одразу у велику (10 л.) ємкість. У тої що з корінням досить швидко виріс пучок листя, безкоренева відставала. Як минули
заморозки виніс у сад, на пряме сонце, і там вони стояли аж до осені. Десь у серпні почали поступово жовкнути нижні весняні листочки, та на заміну їм виросло трохи нових. У жовтні перша пустила стрілку, та що без коріння - ні. Стрілка росла дуже довго, приблизно місяць, тому довелось занести у приміщення, щоб заморозки не ушкодили. Нарешті в листопаді вона зацвіла і рожеві  квітки тримались дуже довго.Квіти нерини боудена мають дуже ніжний запах карамелі. Поверхня пелюсток виблискує, іскриться на світлі, ніби обсипана діамантовим пилом.
Після цвітіння все листя пожовкло і я її заніс у неопалюване приміщення, де рослина відпочивала до весни,  дуже рідко зволожувана, щоб не пересохло коріння. Навесні, як потепліло у березні, у нерини з"явились кінчики нового листя, тоді знову почав
зволожувати, і далі все так само. Восени вона уже дала три стрілки
та купу діток.
Часто читаю повідомлення на різних форумах про те, що не цвіте,не збільшується цибулина і т.д. Деякі квітникарі у нас повіддавали мені свої нерини, бо їм так і не вдалося добитись цвітіння.
Основна помилка - тримати рослину взимку у теплі та щедро поливати. Цей вид нерини дико росте на сході Капланду у горах, де взимку посуха та холодно, дощі випадають весною і літом) і тому належить до групи літньоростучих на відміну від нерини джернсейської та її численних
сортів (вона росте на заході Капланду, де дощі падають восени і зимою) - от у неї період спокою влітку, а листя з"являється восени
і росте зимою і навесні. Цвіте ж джернсейська теж восени. От їх і в літературі і на форумах постійно плутають. Дійсно, джернсейську
пересаджують влітку - бо у неї тоді не яскраво виражений період спокою. Нерину боудена не можна в цей час пересаджувати, бо вона готується до цвітіння. ЇЇ за потребою можна розсадити в грудні, після відмирання листя. Друга причина відсутності цвітіння -  рясні поливи н. боудена зимою викликають непотрібний ріст листя, а тримання її у теплі - відсутість періоду спокою. В таких випадках цибулина виснажується, або ж впадає в сплячку навесні. Нормальний ріст починається аж наприкінці весни чи влітку. Тоді рослині не вистачає часу на активну вегетацію і вона не цвіте.
Подібні збої ритму розвитку доводиться виправляти протягом 2-3 років.


цитата

Offline


28 июня 2012, 21:12
Я в этом году тоже купила луковицу. Стоит на улице горшок с пучком узких листьев. Olig, спасибо за подробную информацию. Теперь буду знать, чего ждать от этой луковицы далее. Но хорошо бы увидеть пару фото. Все-таки растение не такое распространенное, как, например, амариллисы.

цитата

Offline


30 июня 2012, 00:47
Суцвіття нерини - світло-рожеві квіти, придбана без назви, подивившись і порівнявши в інтернеті, вважаю що це Пінк Сепрайз:
Последний раз редактировалось,30 июня 2012г.     00:48

Последний раз редактировалось,30 июня 2012г.     02:12


цитата

Offline


30 июня 2012, 21:44
Очень интересный цветок! Спасибо.

цитата

Offline


30 июня 2012, 23:30
Дякую Вам, що цікавитесь цією перспективною (ІМХО) культурою Well
Додаткова інфа: цей сорт нерини Боудена - один з малочислених сортів у цій групі, їх можна перерахувати на пальцях двох рук.
Є і гібриди з н. джернсейською, напр. Afterglow, з червоними квітами, проте у нього листя росте по типу джернсейської, тобто зимою.
Успіхів Cheerfully


цитата

Offline


Наверх

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 1, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 75912, Пользователи: 18980
Приветствуем нового пользователя, connoisseur
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Краса навіть в кожній окремій квітці МАГНОЛІЇ!
Кленова краса!
Клени віялові/пальмолисті т.з. "японські" гарно
Сьогодні Вербна Неділя – день, коли в багатьох
Гілочки Верби: які повір'я з ними пов'язані?