Форумы Актуальные темы сезона Экология: проблемы и пути решения. Экология: новости, факты, события....
Страница:  1  2 3 4 5 6 7 8
Быстрый переход
15 апреля 2023, 20:20
15 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ
 
- Кожна людина повинна володіти певними екологічними знаннями, ваємодіяти з Природою, щоб бути готовою зберігати та охороняти Смараагдові оселища, цінні природно-заповідні території, різноманіття флори та фауни.
 
- Надважливо своїми знаннями ділитися з пересічними громадянами, з підростаючим поколінням.
 
- Не забуваймо, що Людина - частина Природи!
 


цитата

Online


31 марта 2023, 00:10
Щоб вони нас радували і наступного року!
 


цитата

Online


21 марта 2023, 11:22
21 березня - Міжнародний день лісів.
 


цитата

Online


20 марта 2023, 11:52
ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗЕМЛІ

 
ЧИСТО ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ
 
Проблема із відходами стоїть перед людством, з того самого часу, як воно з'явилося на землі, і з часом вона стає все серйознішою.
 
На сьогодні в Україні проблема сміттєзвалищ – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Це питання потребує негайного вирішення не тільки в Україні, а й у всьому світі.
 
У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан та ін.
 
Відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається шляхом утилізації чи видалення. На сьогодні, проблема сміття або твердих побутових відходів, що створюються у житлово-комунальному господарстві (побуті), є актуальною в будь-якому місті нашої країни, і потребує якнайшвидшого свого вирішення.
 
Звалища – це ділянки землі, на яких безконтрольно зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи.
 
Викидаючи  сміття, люди порушують один з основних екологічних законів – кругообіг речовин у природі. Адже, вилучаючи з природи чимало речовин, людина змінює їх до невпізнанності, повертає у природу у вигляді сміття, яке не розкладається на вихідні речовини природнім шляхом.
 
Окремі побутові відходи будуть забруднювати землю десятиліттями, а деякі – навіть століттями. Так, металева банка з-під консервів розпадається лише через 10 років, перепалена металева банка – за 5 років, обгортка від цукерок – за 20, алюмінієва банка – за 200 років. Розкидані повсюди поліетиленові пакети не розпадатимуся упродовж 300 років, пластикові пляшки – 500, а викинуті скляні пляшки можуть пролежати аж до 1000 років.
 
Узбіччя доріг, що пролягають поруч із сміттєзвалищами, нажаль приємно не тішать: целофан на деревах, купа різнокольорових обгорток, пластикові пляшки, повні мішки із сміттям все це нав’язливо впадає у вічі.
 
Основні причини, через які не можна допускати накопичення сміття у лісах або будь-яких інших природних об’єктах:
 
- Навіть невеликі сміттєзвалища порушують нормальний обіг речовин в екосистемі, небезпечні речовини безперешкодно потрапляють та отруюють ґрунти і води.
 
- Дикі тварини та птахи можуть випадково з’їсти те, що вб’є їх зсередини. У мережі легко знайти фото виснаженого вовка, який засунув голову у пластикову пляшку і через це не міг нічого їсти, або птахів, шлунок яких сповнений пластикових дрібничок. Смітники приваблюють тварин, і знищують їх.
 
-Сміттєзвалища є джерелом таких парникових газів як метан, які утворюються через природні процеси розкладання органічних відходів. Ідеальна доля органічних відходів — перетворення на компост для збагачення ґрунту, друга опція — перетворення на енергію шляхом утворення біогазу. Але у лісах вони просто стають джерелом забруднюючих газів та жахливого запаху.
 
М.н.с. Таня Безпала


цитата

Online


04 марта 2023, 00:18
3 березня -  День дикої природи
 
Рівно 50 років тому (в 1973 р.) у Вашингтоні було підписано Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флора, що перебувають під загрозою зникнення. Мета Конвенції – гарантувати, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їх виживанню. Цей міжнародний договір на сьогодні надав різні ступені захисту для більш ніж 37 000 видів тварин і рослин.
 
А 20 грудня 2013 року на 68-й сесії Генеральна Асамблея ООН у резолюції 68/205 проголосила 3 березня (день підписання Конвенції) Всесвітнім днем дикої природи.
 
Чому так важлива ця дата?
Ми живемо в переважно урбаністичному та аграрному світі, де через ріст населених пунктів та сільськогосподарських угідь все менше місця залишається для дикої природи. Щороку люди з дикої природи вилучають мільйони гектарів природних ареалів – середовище існування тварин та рослин. Також відбувається активне вилучення з природи самих живих організмів, особливо з водного середовища (збільшення вилову риби, інших морських істот). Через це, за підрахунками вчених, за останні 50 років популяція тварин на нашій планеті скоротилася на 69%, у продовж останніх 30 років лише популяція комах скоротилася майже на чверть, а найближчим часом ми можемо втратити близько мільйона видів живих організмів.
 
Чому важливим є партнерство для збереження дикої природи?
Бо лише разом ми зможемо запобігти неминучим змінам. Лише спільно ми здатні зберегти багатство нашої природи. Лише нашими загальними зусиллями, у партнерстві з іншими людьми, організаціями, державами – усім світом, ми можемо захистити дику природу, запобігти зникненню з нашої планети видів, що перебувають під загрозою і, зрештою, зберегти наше довкілля заради майбутніх поколінь.
 
(текст Ольги Бєльської, фотоколаж з фото Сергія Жили, Ольги Бєльської) Взято із фейсбук.
 


цитата

Online


18 февраля 2023, 13:19
Нещодавно взяв участь у круглому столі на тему: « Перспективи відтворення лісів України: можливості і використання інтродуцентів та загроза інвазійних видів» , який відбувся 16 лютого в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
 
Було досить багато цікавих і корисних виступів науковців та представників громадських організацій, які в своїх виступах виклали своє бачення по темі.
 
По результатах круглого столу був прийнятий «Проект рішення щодо використання інтродукованих видів» в якому наголошено про необхідність зваженого використання інтродукованих видів та дані рекомендації по забороні використання інвазійних видів у відновленні та створенні лісів.
 
Було приємно зустріти на заході однокурсників та багатьох колег по спільний праці в минулі роки.
 


 


цитата

Online


11 января 2023, 13:27
11 січня – Міжнародний день заповідників і національних парків ( International Day of Reserves and National Parks).
 
- Природоохоронні об’єкти є не лише гарантією збереження унікальних екосистем, але і ландшафти неймовірної первісної краси, які наше покоління залишає прийдешньому.
 
- Вперше цей день урочисто відзначили у 1997 році за ініціативи Центру охорони дикої природи (World Wide Fund for Nature) та Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature).
 
- Всього у світі створено більш як 11 тисяч заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку. Вони  відіграють  важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.
 
- В Україні функціонують 5 біосферних та 19 природних заповідників, 56 національних природних парків.
 
Цього року заповідні території України переживають найважчі часи за всю добу незалежності України. Частина їх перебуває під тимчасовою окупацією,  перебувають у зоні бойових дій та переживають гуманітарну кризу.   При цьому, ні одна територія ПЗФ не припинила роботу. Навіть в умовах окупації та бойових дій заповідники та нацпарки продовжують роботу і розраховують запрацювати на повну після звільнення України воїнами ЗСУ.????????
 
Основну загрозу біорізноманіттю становить споживацька та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно – болотних угідь, степових екосистем, природних лісів тощо. Знищення навколишнього середовища відбувається внаслідок розорювання земель, вирубування лісів з подальшою зміною цільового призначення земель, осушення або обводнення територій, промислового, житлового та дачного будівництва тощо.
 
Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише працівників установ природно-заповідного фонду, а й кожного жителя краю. Адже ми повинні пам’ятати, що зберігаємо усе це для наших нащадків.
 


цитата

Online


23 декабря 2022, 12:08
Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Правил відтворення лісів
 
Внесення цих змін було передумовлено схваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів», який заклав основу для зміни підходів до створення нових лісів
 
Основні зміни, які були внесені у Правила:
 
- Нові правила, так само як і Закон, забороняють використовувати інвазійні види дерев. Відповідно до постанови Кабміну, перелік таких видів протягом майбутніх трьох місяців має затвердити Міндовкілля.
 
- Розширено дію закону - заборонено створення лісів у степах, луках, болотах, біогалявинах.
 
- Встановлено заборону на створення лісів у місцях, де наявні тварини чи рослини з Червоної книги, за умови, якщо це може зашкодити таким видам.
 
- При створенні лісів необхідно враховувати вимоги охоронних зон для збереження біорізноманіття та висновків з оцінки впливу на довкілля.
 
- Надано можливість громадського контролю. Зокрема, обов’язкове оприлюднення зведених відомостей про проєкти лісових культур на офіційних вебсайтах лісгоспів.
 
- Тепер вимоги щодо відтворення лісів стосуються не тільки постійних лісокористувачів, але й власників, орендарів та користувачів землі, де розташовані полезахисні лісові смуги.
 
- Встановлено єдині вимоги до циклу відтворення лісів.
 
- Визначено стандарти, яким мають відповідати лісове насіння і садивний матеріал.


цитата

Online


11 декабря 2022, 19:58
Міжнаро?дний день гір (англ. International Mountain Day) — міжнародне свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН.

Відзначається щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року.

 


цитата

Online


07 декабря 2022, 00:19
Від збереження родючості грунтів теж залежить майбутнє людства
 

 


цитата

Online


18 ноября 2022, 22:18
Ось така гарна "жива" скульптура , яка символізує бережливе ставлення до природи:
 

 


цитата

Online


18 сентября 2022, 00:09
18 вересня  День працівників лісу.
 
Вітаю колег-лісівників з професійним святом!
 

 


цитата

Online


15 августа 2022, 12:19
Гарну статтю про важливість дерев в місті - " Любовь к деревьям Парижа" можна прочитати за посиланням:
 
https://www.openforest.org.ua/213122/
 
Цитати із статті:
"  «....Дерево никогда не было таким важным и востребованным в качестве спасителя планеты и нашего благополучия в городе, как сегодня....»


цитата

Online


04 августа 2022, 00:07
Що для міста краще - газони чи луки?
Відповісти на це питання намагались у Вільнюсі (Литва).
Про це в статті : "«Не косить там, где можно не косить». Власти Вильнюса растят луга - экологи не уверены, что это работает " (рос.) за посиланням:
 
https://www.lrt.lt/ru/novosti/17/1748188/ne-kosit-tam-gde-mozhno-ne-kosit-vlasti-vil-niusa-rastiat-luga-ekologi-ne-uvereny-chto-eto-rabotaet?fbclid=IwAR1nIMG2jOgXcziQ1VsGZQdAtU-X0aVpTv13cxErb-ptvk-FOjqoDl_YGfI
 цитата

Online


07 июля 2022, 11:10
Вітаємо працівників  природно-заповідної справи з  професійним святом!
 


цитата

Online


28 июня 2022, 11:42
Наконец то! В Украине принят новый законопроект  №2207-1-д «Об управлении отходами» О чем он  можно прочитать в статье :
"Мусорная реформа сдвинулась с места"
ЗДЕСЬ:
 

https://zn.ua/ECOLOGY/musornaja-reforma-sdvinulas-s-mesta.html
 
Фото из статьи


цитата

Online


05 июня 2022, 13:14
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (WORLD ENVIRONMENT DAY)
 
Офіційно Всесвітній день охорони довкілля, 5 червня, був заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972р.
 
Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.
 


цитата

Online


22 мая 2022, 00:20
22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)
 
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (Резолюція 55/201).
 
Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін.
 
У 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана Конвенція про біологічне різноманіття. Під поняттям «біорізноманіття» розуміють сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.
 
Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року, а також ухвалила ряд законів щодо ратифікації, приєднання та виконання інших міжнародних договорів обов’язкового та необов’язкового характеру, що регулюють питання збереження та використання біологічного і ландшафтного різноманіття. На національному рівні координацію реалізації положень законів та відповідних програм здійснює Національна Комісія з питань збереження біорізноманіття та Міністерство екології та природних ресурсів України.
 


 


цитата

Online


08 мая 2022, 14:16
Актуальну статтю "ЗЕЛЕНА ВІДБУДОВА УКРАЇНИ:  ПОЗИЦІЯ ГРОМАДСЬКОСТІ" можна прочитати за посиланням:
 

http://epl.org.ua/announces/zelena-vidbudova-ukrayiny-pozytsiya-gromadskosti/
 цитата

Online


17 апреля 2022, 12:05
Як важливо залишити правільний  слід на землі!
 


цитата

Online


Наверх
Страница:  1  2 3 4 5 6 7 8

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 5, Зарегистрированных: 1
Михалыч  
Темы: 60, Сообщений: 74618, Пользователи: 18902
Приветствуем нового пользователя, Елена_2126
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Якщо потрібно оперативно оформити терасу чи місце
Готові композиції від СЦ ВАШ САД:
Квіткове літо з Садовим центром ВАШ САД!
«Календар квітування дерев, кущів та ліан, 2023»
Коли малі площі саду - контейнерне озеленення гарний