Форумы Актуальные темы сезона Экология: проблемы и пути решения. Экология: новости, факты, события....
Страница: 1 2 3 4 5 6  7  8
Быстрый переход
05 декабря 2021, 11:53
Щороку 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) відзначають Міжнародний день ґрунтів (World Soil Day).
 
В грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів. Крім того, 2015 рік став Міжнародним роком ґрунту.
 
Ґрунти – це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. Вони забезпечують життєво необхідні екосистемні функції і є основним засобом виробництва продуктів харчування, кормів, палива, природного волокна і лікарських засобів, що мають важливе значення для забезпечення добробуту людини.
 
Проте в усіх частинах світу деградація ґрунтів є проблемою, що швидко набирає обертів.
Слід пам’ятати, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, адже протягом тривалого проміжку часу людство сприймало його як даність. Тому безкомпромісним завданням для  кожного з нас  задля  збереження ґрунтів є їхнє  екологічно раціональне використання.
 


цитата

Offline


11 января 2022, 16:12
Інформація від колег:
 
День заповідників і національних парків у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.
Сучасна мережа природних заповідників та національних природних парків України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічного балансу в країні, формуванні світоглядних орієнтирів людини та суспільства вцілому.
Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного природного парку.
 
На території сучасної України перший заповідник був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це був і перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька».
На сьогодні ж в Україні нараховуються 53 національні природні парки, 19 природних заповідників та 5 біосферних заповідників.
 
Основну загрозу біорізноманіттю становить споживацька та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно-болотних угідь, степових екосистем, природних лісів тощо. З метою припинення процесів погіршення стану навколишнього природного середовища розширюють існуючі та створюють нові об’єкти природно-заповідного фонду.
Слід пам’ятати, що збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише працівників установ природно-заповідного фонду, а й кожної відповідальної людини.цитата

Offline


02 февраля 2022, 00:16
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь.
 


 


цитата

Offline


28 марта 2022, 11:11
ДРУЗІ, ЗУПИНІТЬСЯ! НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ ТРАВУ!
 
Це може нам з вами завдати непоправної шкоди!
 

Необхідно пaм`ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але , й в першу чергу, вашому здоров`ю та життю. Уже в Закарпатті через спалювання сухої трави загинули двоє людей
 
Згідно Правил пожежної безпеки в лісах України забороняється:
- розводити багаття на території лісового фонду;
- випалювати траву на землях лісового фонду, а також на суміжних з лісом ділянках у т. ч. проводити сільськогосподарські пали;
- заїжджати на територію лісового фонду транспортними засобами та ін.. механізмами;
- палити(курити), кидати непогашені сірники й недопалки;
- звалювати та спалювати в лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи, тощо.
 
За спалювання трави, опалого листя рослинності та її залишків передбачена адміністративна, а також кримінальна відповідальність.


цитата

Offline


17 апреля 2022, 12:05
Як важливо залишити правільний  слід на землі!
 


цитата

Offline


08 мая 2022, 14:16
Актуальну статтю "ЗЕЛЕНА ВІДБУДОВА УКРАЇНИ:  ПОЗИЦІЯ ГРОМАДСЬКОСТІ" можна прочитати за посиланням:
 

http://epl.org.ua/announces/zelena-vidbudova-ukrayiny-pozytsiya-gromadskosti/
 цитата

Offline


22 мая 2022, 00:20
22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)
 
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (Резолюція 55/201).
 
Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін.
 
У 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана Конвенція про біологічне різноманіття. Під поняттям «біорізноманіття» розуміють сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.
 
Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року, а також ухвалила ряд законів щодо ратифікації, приєднання та виконання інших міжнародних договорів обов’язкового та необов’язкового характеру, що регулюють питання збереження та використання біологічного і ландшафтного різноманіття. На національному рівні координацію реалізації положень законів та відповідних програм здійснює Національна Комісія з питань збереження біорізноманіття та Міністерство екології та природних ресурсів України.
 


 


цитата

Offline


05 июня 2022, 13:14
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (WORLD ENVIRONMENT DAY)
 
Офіційно Всесвітній день охорони довкілля, 5 червня, був заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972р.
 
Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.
 


цитата

Offline


28 июня 2022, 11:42
Наконец то! В Украине принят новый законопроект  №2207-1-д «Об управлении отходами» О чем он  можно прочитать в статье :
"Мусорная реформа сдвинулась с места"
ЗДЕСЬ:
 

https://zn.ua/ECOLOGY/musornaja-reforma-sdvinulas-s-mesta.html
 
Фото из статьи


цитата

Offline


07 июля 2022, 11:10
Вітаємо працівників  природно-заповідної справи з  професійним святом!
 


цитата

Offline


04 августа 2022, 00:07
Що для міста краще - газони чи луки?
Відповісти на це питання намагались у Вільнюсі (Литва).
Про це в статті : "«Не косить там, где можно не косить». Власти Вильнюса растят луга - экологи не уверены, что это работает " (рос.) за посиланням:
 
https://www.lrt.lt/ru/novosti/17/1748188/ne-kosit-tam-gde-mozhno-ne-kosit-vlasti-vil-niusa-rastiat-luga-ekologi-ne-uvereny-chto-eto-rabotaet?fbclid=IwAR1nIMG2jOgXcziQ1VsGZQdAtU-X0aVpTv13cxErb-ptvk-FOjqoDl_YGfI
 цитата

Offline


15 августа 2022, 12:19
Гарну статтю про важливість дерев в місті - " Любовь к деревьям Парижа" можна прочитати за посиланням:
 
https://www.openforest.org.ua/213122/
 
Цитати із статті:
"  «....Дерево никогда не было таким важным и востребованным в качестве спасителя планеты и нашего благополучия в городе, как сегодня....»


цитата

Offline


18 сентября 2022, 00:09
18 вересня  День працівників лісу.
 
Вітаю колег-лісівників з професійним святом!
 

 


цитата

Offline


18 ноября 2022, 22:18
Ось така гарна "жива" скульптура , яка символізує бережливе ставлення до природи:
 

 


цитата

Offline


07 декабря 2022, 00:19
Від збереження родючості грунтів теж залежить майбутнє людства
 

 


цитата

Offline


11 декабря 2022, 19:58
Міжнаро?дний день гір (англ. International Mountain Day) — міжнародне свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН.

Відзначається щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року.

 


цитата

Offline


23 декабря 2022, 12:08
Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Правил відтворення лісів
 
Внесення цих змін було передумовлено схваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів», який заклав основу для зміни підходів до створення нових лісів
 
Основні зміни, які були внесені у Правила:
 
- Нові правила, так само як і Закон, забороняють використовувати інвазійні види дерев. Відповідно до постанови Кабміну, перелік таких видів протягом майбутніх трьох місяців має затвердити Міндовкілля.
 
- Розширено дію закону - заборонено створення лісів у степах, луках, болотах, біогалявинах.
 
- Встановлено заборону на створення лісів у місцях, де наявні тварини чи рослини з Червоної книги, за умови, якщо це може зашкодити таким видам.
 
- При створенні лісів необхідно враховувати вимоги охоронних зон для збереження біорізноманіття та висновків з оцінки впливу на довкілля.
 
- Надано можливість громадського контролю. Зокрема, обов’язкове оприлюднення зведених відомостей про проєкти лісових культур на офіційних вебсайтах лісгоспів.
 
- Тепер вимоги щодо відтворення лісів стосуються не тільки постійних лісокористувачів, але й власників, орендарів та користувачів землі, де розташовані полезахисні лісові смуги.
 
- Встановлено єдині вимоги до циклу відтворення лісів.
 
- Визначено стандарти, яким мають відповідати лісове насіння і садивний матеріал.


цитата

Offline


11 января 2023, 13:27
11 січня – Міжнародний день заповідників і національних парків ( International Day of Reserves and National Parks).
 
- Природоохоронні об’єкти є не лише гарантією збереження унікальних екосистем, але і ландшафти неймовірної первісної краси, які наше покоління залишає прийдешньому.
 
- Вперше цей день урочисто відзначили у 1997 році за ініціативи Центру охорони дикої природи (World Wide Fund for Nature) та Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature).
 
- Всього у світі створено більш як 11 тисяч заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку. Вони  відіграють  важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.
 
- В Україні функціонують 5 біосферних та 19 природних заповідників, 56 національних природних парків.
 
Цього року заповідні території України переживають найважчі часи за всю добу незалежності України. Частина їх перебуває під тимчасовою окупацією,  перебувають у зоні бойових дій та переживають гуманітарну кризу.   При цьому, ні одна територія ПЗФ не припинила роботу. Навіть в умовах окупації та бойових дій заповідники та нацпарки продовжують роботу і розраховують запрацювати на повну після звільнення України воїнами ЗСУ.????????
 
Основну загрозу біорізноманіттю становить споживацька та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно – болотних угідь, степових екосистем, природних лісів тощо. Знищення навколишнього середовища відбувається внаслідок розорювання земель, вирубування лісів з подальшою зміною цільового призначення земель, осушення або обводнення територій, промислового, житлового та дачного будівництва тощо.
 
Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише працівників установ природно-заповідного фонду, а й кожного жителя краю. Адже ми повинні пам’ятати, що зберігаємо усе це для наших нащадків.
 


цитата

Offline


18 февраля 2023, 13:19
Нещодавно взяв участь у круглому столі на тему: « Перспективи відтворення лісів України: можливості і використання інтродуцентів та загроза інвазійних видів» , який відбувся 16 лютого в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
 
Було досить багато цікавих і корисних виступів науковців та представників громадських організацій, які в своїх виступах виклали своє бачення по темі.
 
По результатах круглого столу був прийнятий «Проект рішення щодо використання інтродукованих видів» в якому наголошено про необхідність зваженого використання інтродукованих видів та дані рекомендації по забороні використання інвазійних видів у відновленні та створенні лісів.
 
Було приємно зустріти на заході однокурсників та багатьох колег по спільний праці в минулі роки.
 


 


цитата

Offline


04 марта 2023, 00:18
3 березня -  День дикої природи
 
Рівно 50 років тому (в 1973 р.) у Вашингтоні було підписано Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флора, що перебувають під загрозою зникнення. Мета Конвенції – гарантувати, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їх виживанню. Цей міжнародний договір на сьогодні надав різні ступені захисту для більш ніж 37 000 видів тварин і рослин.
 
А 20 грудня 2013 року на 68-й сесії Генеральна Асамблея ООН у резолюції 68/205 проголосила 3 березня (день підписання Конвенції) Всесвітнім днем дикої природи.
 
Чому так важлива ця дата?
Ми живемо в переважно урбаністичному та аграрному світі, де через ріст населених пунктів та сільськогосподарських угідь все менше місця залишається для дикої природи. Щороку люди з дикої природи вилучають мільйони гектарів природних ареалів – середовище існування тварин та рослин. Також відбувається активне вилучення з природи самих живих організмів, особливо з водного середовища (збільшення вилову риби, інших морських істот). Через це, за підрахунками вчених, за останні 50 років популяція тварин на нашій планеті скоротилася на 69%, у продовж останніх 30 років лише популяція комах скоротилася майже на чверть, а найближчим часом ми можемо втратити близько мільйона видів живих організмів.
 
Чому важливим є партнерство для збереження дикої природи?
Бо лише разом ми зможемо запобігти неминучим змінам. Лише спільно ми здатні зберегти багатство нашої природи. Лише нашими загальними зусиллями, у партнерстві з іншими людьми, організаціями, державами – усім світом, ми можемо захистити дику природу, запобігти зникненню з нашої планети видів, що перебувають під загрозою і, зрештою, зберегти наше довкілля заради майбутніх поколінь.
 
(текст Ольги Бєльської, фотоколаж з фото Сергія Жили, Ольги Бєльської) Взято із фейсбук.
 


цитата

Offline


Наверх
Страница: 1 2 3 4 5 6  7  8

Опции форума
Порядок отображения:
Общая статистика
Статистика форума
Присутствуют на сайте: 6, Зарегистрированных: 0
Нет
Темы: 60, Сообщений: 76228, Пользователи: 18996
Приветствуем нового пользователя, pavelkowalew
Есть новые сообщеня Нет новых сообщений Форум закрыт
Быстрый переход


Мы в соцсетях:

Присоединяйтесь и следите за нашими обновлениями!

Расскажите о нас всем!

Сегодня на форуме
Красивий і досить "дорослий" бонсай із Ялівця:
ЛІЛІЙНИКИ (Hemerocallis) радують!
Час квітування  ЛІЛІЙНИКІВ. Дача, Київський
Ця тема вже давно досить "модна" в контексті озеленення
Квіткові вазони на будь який  смак пропонують